תרגיל חירום

 

 

 להקיף את כל הנושאים בתרגיל חירום

 

 נושאים הקשורים לתחום הביטחון ושמירה על כללי בטיחות הם רבים, וחשוב לקבל את כל ההכשרה במקום העבודה ברמה הגבוהה ביותר ולהקיף את כל הנושאים: חשוב לקבל ייעוץ בתחומי בטיחות ושירותים מקצועיים על פי בחוק של ממונה לבטיחות במקום העבודה, נושאים אחרים כמו הבטיחות לנושאי אש או הגנת המבנה הם חשובים ביותר, לקבל הדרכה לפעילות מהגובה במידה וקיימת או לבצע תרגיל חירום, חשוב לרענן את הכללים לפחות אחת לשנה, גם אם מדובר בעובדים אחראים בשעת חרום לא תמיד כולם זוכרים מה לעשות ומאבדים עשתונות, זאת כיוון שלא קיבלו הכשרה בנושא וגם לא הכירו את אמצעי ההגנה הפיזית בעבודה.
 

תרגיל חירום לפעול ברישיון

 

כאשר מנהלים מקום עבודה מבחינה חוקית חשוב שזה ינוהל עם כל הרישיונות, וגם מבחינה בטיחותית חשוב שיהיה אישור ורישיון כל מבנה, שיפוץ, מכונה, מיקום של עובד בצורה מסוכנת או שימוש בחומרים מסוכנים וחשיפה להם, הדוגמאות הן רבות, זו יכולה להיות מערכת מבנה החשמל במקום העבודה שצריכה לעבור בדיקות בקרה על פי חוק, וזה יכול להיות קשור לאפשרויות כיבוי שריפות במקרים של דליקות. חשוב תמיד לפעול על פי הרישיון ולדאוג לחדש אותו.

 

 

 להכין את השטח בעזרת תרגילי חירום

  

ממונה על נושא של בטיחות במקום העבודה תפקידו אינו פשוט כפי שחושבים, לעיתים זהו פיקוח שדורש הקפדה יום יומית ובוודאי כאשר עובדים נמצאים שעות רבות וממושכות מול מכונות או למשל בנמלי ים עוסקים בהעמסת סחורה ובעלייה על סיפונים תלולים, תפקידו של ממונה בטיחות הוא להכין את השטח ולבדוק כי העובדים מקפידים על נהלי הבטיחות, למשל לא לשכוח לשים את הכובע המגן על הראש, לחבוש את משקפי ההגנה או להשתמש באוזניות על האוזניים שמונעות רעשים, ללבוש את חליפת העבודה כנדרש, לשים כפפות ועוד. חשוב לעבוד מול הרשויות אם זו הרשות המקומית, המשרד לאיכות הסביבה, שירותי הכבאות וההצלה, פיקוד העורף להיות עם גורמים אלו בקשר רציף. במידה ומתגלים כשלים בטיחותיים חשוב לדווח עליהם ולפעול כדי לתקן אותן, במערכות גדולות במיוחד זו משימה שמגיעה לפרטים קטנים רבים ודורשת מעורבות יום יומית ופיקוח תמידי. ממונה הבטיחות צריך גם לדעת כיצד לנהל תרגיל חירום וכיצד לפעול במצבים אלו תוך תרגול עם העובדים, לכל זה ישנה חשיבות גדולה מבחינה בטיחותית כי היא מגנה על העובדים ויוצרת הקפדה רבה על זהירות בעבודה בכל שלב.

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש