תוכניות בטיחות אש

 

 

 להקפיד על הבטיחות עם תוכנית בטיחות אש

 

 נושא הבטיחות בכל מקום ובוודאי במקומות עבודה וכאשר זה קשור לנושאי אש, הוא נושא בעל חשיבות רבה מהמעלה הראשונה, בייחוד במקומות העבודה שכידוע ברבים מהם העבודות מתבצעות בארגונים ובמפעלים תעשייתיים גדולים ומורכבים שיכולים לכלול עבודות מורכבות ומסוכנות בתנאי שטח או למשל עבודה עם מכונות. מערכות החשמל במקומות עבודה הם מורכבים וגדולים יותר ונושא הבטיחות חשוב בכל שלב, לכן על כל ארגון להגן על העובדים כך שיעבדו בסביבת  עבודה בטיחותית ביותר עם המיגון מפני שריפות או דליקות.

 

לעבור הכשרה מקצועית בבטיחות אש

 

תוכניות בטיחות אש בנושאים חשובים אלו, חייבות למעשה לעבור הסמכה על פי חוק, את ההסמכה הזאת מקבלים רק לאחר שעוברים הכשרה מקצועית על פי חוק וקורס כממונה בטיחות אש, לקורס מטרות רבות וחשובות : להכשיר את המשתתף להוביל צוותי חירום במצבים של אירוע חירום, לתכנן וליישם מדיניות תוכניות בטיחות אש בארגון או במפעל בו עובד המשתתף, להכין תכנית שנתית מפורטת בנושאי בטיחות באופן כללי במקום, ללמוד את נושא בדיקות התאמה של מערכת גילוי וכיבוי אש במקום העבודה, להכיר את אופני ההפעלה של המערכת, לשמור על השימוש הבטוח בחומרים המסוכנים או הרעילים שקיימים במקומות העבודה, להכיר את החומרים, לאפסן אותם כראוי בצורה בטיחותית ועוד. וכדומה, כך הממונה לנושא הבטיחות מקבל הכשרה מקיפה על פי החוק זאת כדי ליישם את כללי הבטיחות במקומות העבודה, בעיקר במקומות בהם נכללים חומרים מסוכנים, מכונות מאסיביות, עבודה בתנאי שטח, מפעלים עם מערכות חשמל גדולות וכדומה.

 

 

 להקפיד על החוקים של תוכנית בטיחות האש

  

חשוב להסמיך בכל מקום עבודה ממונה בטיחות שעבר על פי חוק קורס בטיחות והוא בעל ההסמכה החוקית והתעודה שמאושרת על ישי הרשות לכבאות והצלה, ומאפשרת לו להיות ממונה לנושא חשוב זה. תפקיד זה הוא להקפיד ולבדוק את כל נושא מערכות גילוי וכיבוי אש, מערכות תכנון הנדסי, עמידות לאש של חלקי המבנה במקומות העבודה, לערוך סקר של בטיחות ותכניות בטיחות, לבנות תכניות הדרכה בנושא, להכיר את נושא הבטיחות לעומק בתחום העבודה עם חומרים מסוכנים, הממונה יכול לבנות תוכניות שקשורות לבטיחות, לעסוק בהדרכת צוותים וקבוצות, זאת אך ורק עם תעודת המדריך שקיבל, הוא רשאי להגיש תוכנית בטיחות ולחתום עליהן, ולמעשה הוא יכול לעסוק בייעוץ בנושא בטיחות באופן כללי ובנושא בטיחות באש בפרט בכל מקום עבודה אם זה חברה, מפעל או מתחם גדול.

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש