ממונה לייזר

 

 

 למנוע סכנות בעבודה בעזרת ממונה לייזר

 

 רבים מהעובדים או אנשי מקצוע נמצאים במקומות שחשופים למערכות לייזר וממונה לייזר וזה עלול לסכן את עיניהם או את איכות הראייה שלהם, חשוב למנוע מצבים כאלו של סכנות בטיחותיות בעבודה מול חשיפה לקרינת הלייזר שעוצמה חזקה שלה יכולה לגרום לנזקים בלתי הפכים תוך כמה שניות.

 

חשיבות אמצעי הבטיחות בלייזר

 

עובדים רבים חשופים בכל יום לקרינות לייזר בעיקר עובדים מתחום הרפואה, עובדים במעבדות, בבתי חולים, מרפאות שיניים או מול מכשור מכני גדול, גם במפעלי תעשייה רבים יש שימוש בקרני הלייזר וזה עלול להיות מסוכן אם לא מגנים על העובד בכל דרך מפני הקרינה המסוכנת. לכן חשיבות אמצעי הבטיחות היא הראשונה במעלה, ובמפעלים רבים או במעבדות מחקר שונות ישנו ממונה לייזר לנושאי בטיחות בשימוש בלייזר, זאת כדי למנוע תאונות וכן לשמור על תקני הבטיחות.

 

 

 הכשרה על פי קורס ממונים בלייזר

  

את הכשרת הבטיחות בנושא הלייזר אפשר לקבל רק לאחר קורס שמהווה מסלול של הכשרה בתחום לימודי הבטיחות בעבודה מטעם משרד התמ"ת. הקורס מתאים בדיוק לנושא זה וממקד את שיפור נושאי הבטיחות בעבודה, ובייחוד בעבודה עם קרני הלייזר. ממוני בטיחות אלו יהיו אחראים לכלל הפעולות שמתבצעות במעבדות או במפעלים בבתי חולים ומרפאות, 
ראשית לשם יצירת סביבת עבודה בטיחותית, יש לערוך סקר הבודק את הסיכונים שבחשיפה לקרינה ורק על פיהן לקבל את ההחלטות המתבקשות. על פי התוצאות ניתן יהיה ליישם תכנית עבודה בטיחותית, חשוב יהיה לבדוק באופן שגרתי כי כל אמצעי הבטיחות קיימים על פי התקנים וכל העובדים מקפידים עליהם. בנוסף את ההסמכה לנושא של עבודה בטוחה עם לייזר יכולים לקבל גם כל מי שעובד עם קרני הלייזר כמו רופאים, מהנדסים, פיסיקאים או טכנאים מתחום החשמל והאלקטרוניקה. הקורס מועבר על ידי משרד העבודה ונמצא תחת פיקוחו. אפשר גם ללמוד את הנושא במכוני הדרכה לדגש על בטיחות בעבודה עם לייזר, בבית הספר לתחום בטיחות הקרינה שם נכללים גם לימודים במעבדה, כאשר תחומי הלימוד בקורס הם רבים כמו היבטים משפטיים של הנושא, לימודי אופטיקה, פיזיקה ומתמטיקה, אופני השימוש בלייזר ואמצעי המיגון הנדרשים להם, גורמי הסיכון של הלייזר,שיטות למניעת הסיכונים, תקנים בינלאומיים בתחום עבודה בטיחותית עם לייזר וכן מהם הסיכונים הבריאותיים וכיצד ניתן למנוע אותם. זהו נושא חשוב כיוון שבאופן כללי גם נושא הקרינה מלווה כיום את הסביבה ויכול להיות קיים בכל מקום עבודה.

 

ממוניי לייזר לאמצעי הבטיחות חשיבות רבה

 

עובדים רבים חשופים במקומות העבודה שלהם בכל יום לקרינות לייזר, אלו  בעיקר עובדים מתחום הרפואה, בתי החולים, עובדים במעבדות, במרפאות שיניים או מול כל מכשור מכני גדול, כל מכונה פולטת דרגות שונות של קרינה, בעיקר גם במפעלי תעשייה רבים זה עלול להיות מסוכן אם לא מגנים על העובד בכל דרך מפני כל קרינה מסוכנת. לכן ישנה חשיבות גדולה לאמצעי הבטיחות, ובמפעלים רבים או במעבדות השונות ישנם ממונים לנושאי בטיחות בנושא זה של שימוש בלייזר, וזאת כדי למנוע תאונות או מחלות, וכן לשמור על תקני הבטיחות.

 

ממונה הלייזר הכשרה על פי חוק

 

את כל הכשרת הבטיחות בנושא הלייזר אפשר לקבל אך ורק לאחר קורס מטעם משרד העבודה עם מסלול של הכשרה בתחום לימודי הבטיחות במקומות עבודה. קורס זה מתאים בדיוק לנושא ומשפר את נושאי הבטיחות בכל מקום בעבודה, ובייחוד בעבודה עם קרני לייזר. ממוני בטיחות אלו יהיו אחראים גם לכלל הפעולות שמתבצעות במעבדות, במפעלים בבתי חולים ומרפאות וכדומה. כדי ליצור סביבת עבודה בטיחותית, יש לערוך בדיקה שתבדוק מהם הסיכונים שבחשיפה לקרינה, ורק על פיהן לקבל את ההחלטות. על פי התוצאות ניתן יהיה ליישם תכנית בטיחותית, וחשוב יהיה לבדוק באופן שגרתי כי כל העובדים מקפידים על נוהלי הבטיחות שנקבעו. את ההסמכה לנושא של עבודה בטוחה עם לייזר יכולים לקבל גם כל מי שעובד בעצמו עם קרני הלייזר כמו רופאים, מהנדסים, פיסיקאים, מדענים במעבדה וכדומה. הקורס מועבר על ידי משרד העבודה ונמצא תחת פיקוחו. אפשר גם ללמוד את הנושא במכוני הדרכה לדגש על בטיחות בעבודה עם לייזר או בבית הספר לתחום בטיחות הקרינה. תחומי הלימוד בקורס הם רבים כמו היבטים משפטיים של הנושא, לימודי אופטיקה, פיזיקה ומתמטיקה, אופני שימוש בלייזר ואמצעי המיגון הנדרשים ללייזר, גורמי הסיכון של הלייזר,שיטות למניעת סיכונים, תקנים בינלאומיים בתחום עבודה עם לייזר וכן מהם הסיכונים הבריאותיים וכיצד יש למנוע אותם. זהו בהחלט נושא חשוב כיוון שבאופן כללי גם נושא הקרינה מלווה כיום את הסביבה ויכול להיות קיים בכל מקום.    

       

ממונה לייזר למניעת סכנות בעבודה

 

כיוון שרבים מהעובדים או אנשי מקצוע במקומות עבודה שונים, נמצאים במקומות שחשופים לקרינת הלייזר זה עלול גם לסכן את עיניהם או את איכות הראייה שלהם, וחשוב למנוע מצבים כאלו של סכנות בטיחותיות בעבודה מול חשיפה לקרינה חזקה שיכולה לגרום לנזקים.

 

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש