ממונה בטיחות

 

 

 לשמור על בטיחות העובדים

 

 לתחום הבטיחות חשיבות גדולה, זאת כיוון שמקומות עבודה רבים בארגונים ובמפעלים שונים כוללים עבודות בתנאי שטח קשים או עם מכונות מורכבות. לכן כל ארגון נדרש להגן על העובד באמצעות מינוי של איש הדרכה לנושאי הבטיחות, וכך לדעת כי העובד יודע כיצד להתנהל בצורה בטיחותית יותר כאשר גם נושא המיגון ונושאי חירום מפני שריפות או דליקות נכלל בתחום חשוב זה.
 

 

לקבל את ההכשרה לממונה בטיחות

 

ממונה בטיחות למשל בנושא של מניעת שריפות, חייב לעבור הסמכה על פי חוק, ולעבור קורס כממונה בטיחות, כאשר למטרות הקורס ישנה חשיבות רבה והן כוללות מספר רב של נושאים: להיות מוסמך כדי להוביל צוות חירום במצבי אירועי חירום עם מספר רב של משתתפים, יישום מדיניות בטיחות בחברה בו עובד המשתתף, להכין תכנית שנתית מקיפה בנושאי בטיחות במקום העבודה, ללמוד על בדיקות התאמה של מערכת גילוי וכיבוי אש במקום העבודה ועל אופני ההפעלה של המערכת, להקפיד על שימוש בטוח בחומרים מסוכנים, להכיר את החומרים הללו ואת הסכנות, אפסון החומרים או הרעלנים כראוי ועוד, כלומר כל ממונה לנושאי בבטיחות יקבל הכשרה מקיפה ביותר על פי חוק ליישום כללי בטיחות במקומות עבודה שונים, בעיקר במקומות בהם עוסקים בחומרים מסוכנים, במכונות רבות וגדולות, בעבודה בתנאי שטח, במפעלים עם מערכות חשמל גדולות ועוד.

 

 

 לעבור הסמכת ממוני בטיחות

  

המוסמכים לנושא הבטיחות מקבלים את ההכשרה החוקית ותעודה המאושרת על ישי הרשות לכבאות והצלה. תפקיד הממונה על הבטיחות הוא לבדוק את כל נושא מערכות גילוי וכיבוי לאש, לבדוק את מערכות תכנון הנדסי, את נושא עמידות לאש של חלקי המבנה במקומות העבודה, לבנות סקר בטיחות או תכניות בנושאי בטיחות, לבנות מערך של תכניות הדרכה בנושאי בטיחות, לתחקר, להכיר וליישם את נושא הבטיחות בעבודה עם חומרים מסוכנים, סיום הקורס מכשיר בעצם להיות בעל תעודת ממונה בטיחות, כך שאיש הצוות יכול לבנות תוכניות הקשורות לנושא הבטיחות בכלל ובטיחות האש בפרט, להדריך צוותים וקבוצות בנושא הבטיחות, הוא גם רשאי לחתום ולהגיש תוכנית בטיחות כלליים וכן תכניות שקשורות לכיבוי האש, למעשה זה מכשיר אותו לעסוק בייעוץ בנושא בטיחות אש בכל חברה, מקום עבודה או מתחם גדול. הכשרה זו יכולה להיות מיועדת לאנשים מתחום הבטיחות, למשל עבור אנשי צוות חירום, עובדי אחזקה והמגיעים מתחום האבטחה, ההכשרה מיועדת גם לכל עובדי החברה המעוניינים להשתלם בנושא הבטיחות.

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש