חשמלאי בודק

 

 

 חשמלאים להקפיד על הכללים

 

 מערכות החשמל בכל מקום שהוא הן מערכות שדורשות בדיקה מקצועית ובטיחותית, חשוב להקפיד על כללי הבטיחות ולדעת כי יש להקפיד על הנהלים כאשר צריך לבצע בדיקה של מערכת החשמל או תשתיות של חשמל בכל מקום. עבודה זו מתבצעת על ידי חשמלאי בודק אך יש לבדוק כי הוא בעל כל ההסמכה המקצועית הנדרשת והניסיון בתחום.

 

 

לא לבצע עבודות חשמל ללא חשמלאי מוסמך

 

זה יכול להיות מסוכן מאד אם את מערכת החשמל שלכם בכל מקום ירכיב חשמלאי שאינו מקצועי מספיק ומוסמך לנושא. יש הרבה אנשי מקצוע שיגידו כי הם חשמלאים אך אין להם ניסיון מקצועי כנדרש בחוק או הסמכה ואישורי עבודה. ישנם סוגים רבים של היתרים או דרגות של חשמלאים ולכן חשוב לא לקחת חשמלאי חובב שיבצע עבודה סתמית, אך כזו שתהיה מסוכנת, ישנה גם את היחידה לרישוי חשמלאים, שמעניקה את דרגת חשמלאי המוסמך, האישורים הניתנים נמסרים רק בידי משרד התמ"ת ויש להקפיד לבדוק כי החשמלאי שאתם מעסיקים בעל האישורים האלו על פי חוק. 

 

 

 דרגות שונות של חשמלאי בודק

  

ישנן דרגות שונות בעבודת החשמלאי, למשל דרגת בודק, שאחראי לנושא של בדיקות מיוחדות המתבצעות עבור חברת החשמל, בבדיקות אלו מבצע החשמלאי בדיקות כמו בדיקה של הארקה, בדיקת מערכת החשמל הביתית, בדיקת מערכת החשמל במקומות חדשים או לקראת שיפוץ כללי וכדומה, במקרים אלו יש לעבוד אך ורק עם חשמלאי בודק שיש לעבודתו תוקף חוקי, כי כל בדיקה אחרת שלא על ידי חשמלאי מוסמך לנושא תהיה לא חוקית. מקרים אלו עלולים ליצור סיכונים או מצבים מסוכנים של קצר חשמלי, התחשמלות ומצבים של דליקות במקרים גרועים. מצבים אלו יגררו תסבוכת משפטית וכמובן הם מהווים סכנת חיים של ממש. כאמור רק על פי החוק רשאי משרד התמ"ת להעניק אישורי עבודה לחשמלאים ובכלל זה לחשמלאי הבודק. ישנן דרגות שונות לתפקיד זה כמו חשמלאי שרק מורשה לבדוק מתקני חשמל במתחים נמוכים וכן יכול לבצע בדיקות ברוב הבתים הפרטיים או הדירות, לעומת זאת ישנם חשמלאים שמוסמכים לבדוק גם משרדים, מקומות עבודה או מפעלים קטנים, כאשר מתח החשמל במקומות אלו הוא גבוה הרבה יותר. ישנם חשמלאים שרשאים לבצע בדיקות בכל מקום ובכל מתקני החשמל הקיימים. לכן זכרו כי בדיקות החשמל הן חשובות ביותר ועלולות ליצור סכנות חמורות כאשר לא נוקטים באמצעי הזהירות החשובים עם בעלי מקצוע בלבד שהוכשרו לכך.

 

חשמלאים בודקים לבצע עבודות מקצועיות

 

אם את מערכת החשמל שלכם בכל מקום ירכיב חשמלאי שאינו מקצועי, זה כמובן מסוכן ובניגוד לתחום הבטיחות בחוק. החשמלאי צריך להיות גם חשמלאי מוסמך לנושא. זה ידוע כי התחום באופן מצער פרוץ, והרבה אנשי מקצוע שיגידו כי הם חשמלאים כאשר אין להם שום ניסיון מקצועי כנדרש בחוק או הסמכה ואישורים. ישנם סוגים רבים של היתרים או דרגות של חשמלאים ולכן חשוב לא לקחת חשמלאי חובב שיבצע עבודות סתמיות, כיוון שאז זה עלול להיות מסוכן מאד, ישנה גם את היחידה לרישוי חשמלאים, המעניקה דרגת חשמלאי מוסמך, והאישורים הניתנים נמסרים רק בידי משרד התמ"ת ויש להקפיד לבדוק כי החשמלאי שאתם מעסיקים בעל אישורים אלו.

 

החשמלאי הבודק דרגות מקצועיות שונות

 

קיימות דרגות מקצועיות שונות בעבודת החשמלאי, החל מדרגת בודק, שאחראי לנושא של בדיקות מיוחדות עבור חברת החשמל, בבדיקות אלו מתבצעות בדיקות כמו בדיקה של הארקה, בדיקת מערכת החשמל הביתית, בדיקת החשמל במקומות חדשים, לקראת שיפוץ כללי וכדומה, ולכן במקרים אלו ולמעשה בכל מקרה יש לעבוד אך ורק עם חשמלאי בודק, עם אישור מקצועי בעל תוקף חוקי, וכל בדיקה אחרת שלא על ידי חשמלאי מוסמך לנושא תהיה לא חוקית ומסוכנת. מקרים אלו עלולים ליצור מצבים מסוכנים של קצר חשמלי או חלילה התחשמלות, מצבים של דליקות וכמובן שהם מהווים סכנת חיים של ממש. כאמור רק על פי החוק רשאי משרד התמ"ת להעניק אישורי עבודה לחשמלאים ובכלל זה לחשמלאי הבודק. לתפקיד זה קיימות דרגות מקצועיות שונות, כמו חשמלאי שרק מורשה לבדוק מתקני חשמל במתחים נמוכים, או רק יכול לבצע בדיקות ברוב הבתים הפרטיים והדירות, לעומת זאת ישנם חשמלאים שמוסמכים לבדוק גם משרדים, מקומות עבודה או מפעלים, כיוון שמתח החשמל במקומות אלו הוא גבוה הרבה יותר. ישנם חשמלאים שרשאים לבצע בדיקות בכל מקום ובכל מתקן חשמל קיים. לכן כל בדיקות החשמל הן חשובות ביותר ועלולות ליצור סכנות חמורות כאשר לא נוקטים באמצעי הזהירות החשובים עם בעלי מקצוע בלבד.

 

חשמלאי בודק לשמור על הכללים

 

כל מערכות החשמל בכל מקום שהוא, הן מערכות מסוכנות שדורשות בדיקה מקצועית ובטיחותית, ולכן חשוב יהיה תמיד להקפיד על כללי הבטיחות ולהקפיד על הנהלים כאשר מבצעים בדיקה של מערכת החשמל או של תשתיות של חשמל בכל מקום. עבודה זו מתבצעת רק על ידי חשמלאי בעל כל ההסמכה המקצועית הנדרשת והניסיון בתחום.

 

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש