ועדת בטיחות

 

 

 לפעול על פי חוק ועדת הבטיחות

 

 נושאים של בטיחות בעבודה הם נושאים חשובים לתקינות של עבודה בכל מקום, זאת כדי לצמצם ולמנוע מקרים מצערים של תאונות עבודה. כתוצאה ממצבים של חוסר ידע בנושאי בטיחות וכן במקרים בהם לא פועלים על פי חוק, יכולים להתרחש סיכונים במקומות עבודה ואף תאונות, לכן חשוב להקפיד על החוק ועדת בטיחות ולפעול בעבודה נכונה על כל כללי הזהירות.

 

 

כלים חשובים בבטיחות

 

אחד מהכלים החשובים כדי לבנות בסיס שישמור על בטיחות של כל עובד במקומות העבודה הוא לשמור על כללי הזהירות. כל סביבת עבודה יכולה לכלול סיכונים רבים וחשוב לשמור על בטיחות בסיסית, אם זה מבחינת מקרים חרום ומצבים של שריפות למשל, תקלה במעליות ועוד. באמצעות קורס בטיחות אפשר לבנות את נושא מערך ועדת בטיחות בכל ארגון או חברה, בקורס זה מכשירים גם ממונה לנושא הבטיחות וגם את העובדים עצמם שידעו כיצד לשמור על כל כללי הזהירות ולבצע את עבודתם ללא סיכונים חמורים, חשוב גם להכשיר את העובדים לכל מצב חירום אפשרי כאמור למשל מצבים של שריפות, התלקחויות, סיכונים במערכות החשמל ועוד.

 

 

 להקפיד על מניעת תאונות בעזרת ועדות בטיחות

  

כדי למנוע תאונות עבודה שיוצרות גם נזקים כלכליים ויכולים לפגוע בבריאות העובד, חשוב להקפיד על מניעת תאונות ולבדוק את החוק בצורה יסודית, החוק אומר כי יש למסור לכל עובד במקומות העבודה את כל המידע העדכני ביותר בדבר הימצאות סיכונים במקום העבודה, וכן להעביר לו את כל הוראות הבטיחות כדי להשתמש בציוד העבודה במקום בצורה הבטוחה ביותר. כלומר על פי החוק על המעסיק להעביר הדרכות בטיחות מפורטות לעובדים, וכן לקיים הדרכות שנוגע למניעת סיכונים, לנושאי הגנה ובטיחות במקום העבודה וזאת באמצעות איש שמוסמך לכך, חשוב לוודא כי כל העובדים מבינים מהם אמצעי הזהירות שיש להקפיד עליהם והם פועלים כך, חשוב לזכור כי את הדרכת הבטיחות יש לתת לעובדים ולרענן את הנהלים לפחות פעם בשנה על פי החוק. מדריך שמוסמך להעביר את תקנות הבטיחות צריך להיות מוסמך שאושר לתפקיד זה על ידי משרדת התמ"ת לאחר שעבר קורס והכשרה מקצועית בנושא. הקורסים רבים וכוללים נושאים כמו: בטיחות ואיכות הסביבה, הדרכה לאנשי אחזקה, קורס נאמני בטיחות, קורס בטיחות למנהלי עבודה, קורס מדריכי בטיחות באישור מפקח העבודה הראשי וכדומה. על הקורס לתת אישור כמדריך שעבר את אישור המפקח הראשי וכן להעניק ידע רב בנושאים הבטיחות ובצורה המקיפה ביותר.

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש