היתר רעלים

 

 

 לפעול על פי חוק היתר רעלים

 

 על פי חוק שנוגע לנושא שימוש בחומרים מסוכנים, חוק שנחקק בשנת 1993, אסור להשתמש ברעלים או לעסוק בחומר זה ללא היתר מטעם אחראי מהמשרד להגנת הסביבה. לא כל אחד יכול להחזיק בחומרים רעילים ובוודאי לא להפעיל איתם בית עסק מבלי לפעול על פי החוק ולקבל על כך היתר. החוק מיועד למנוע מצבים מסוכנים שעלולים לעלות בחיי אדם כתוצאה מהחזקת רעלים או מאי שימוש נכון בהם, חשוב לזכור כי גם הובלה של חומרים רעילים או דליקים ממקום למקום היא אסורה על פי החוק ללא היתר רעלים.

 

 

לצמצם סיכונים עם היתר רעלים

 

כוונת החוק היא כאמור לצמצם כל מצב של סיכון במקומות עבודה כך שיפעלו בהתאם לדרישות החוק. קבלת היתר על שימוש ברעלים הוא למעשה אישור בכתב שנמסר על ידי ממונה לנושא בטיחות שיש לו הסמכה בנושאים הקשורים לחומרים מסוכנים ולשימוש בהם. מסמך זה מפרט מהם כל הרעלים עליהם יש לקבל אישור והיתר. היתר זה נמסר בעיקר למפעלים שלרוב מחזיקים חומרים רעילים רבים אם בצורתם הבסיסית או אם הם מערבבים את הרעלים עם חומרים אחרים שיכולים להיות מסוכנים מאד. את ההיתר לרעלים יש לקבל עם היתר לשימוש בחומרים מסוכנים באופן כללי. כמו כן חשוב לחדש את ההיתר מכל תקופה, כאשר התקופה המקסימאלית של ההיתר יכולה להיות לשלוש שנים בלבד בהתאם לרמות הסיכון של החומרים ושל העסק כולו. ארגון או מפעל שמשתמש רבות בחומרים מסוכנים חייב במעקב תמידי יותר ובפיקוח תכוף יותר על ידי הרשויות 

 

 

 היתרים להקפיד על תהליך הרעלים

  

בתהליך זה של קבלת ההיתר ראשית חייב להתקיים ביקור במקום העסק או במפעל בו משתמשים בחומרים אלו, זו יכולה להיות גם מעבדה קטנה, בכל מקרה של שימוש בחומרים מסוכנים חייבת להיערך בדיקה שתבחן את כל הסיכונים הקיימים במקום וכיצד להיערך לקראתם מבחינה בטיחותית. כיצד למשל לטפל ברעלים מבחינת אפסון החומרים, מהו הטיפול השגרתי בהם או במקרים של חירום, באלו אמצעי לבוש יש לגשת לחומרים אלו ועוד. חשוב לקבל כל מידע אודות העסק או המפעל, אופן הפעילות וכן לרשום את כל הרעלים הנסחרים או שמשתמשים בהם במקומות אלו. כל חומר רעיל מכיל מידע מפורט על התרכובת שלו, הפרטים,סוגי האחסון, טיפול בפסולת, פירוט על הקנייה או המכירה וכדומה. יש לזכור כי שימוש בחומרים רעילים ללא אישור חוקי היא עבירה פלילית לכל דבר. 

 
אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש