הדרכת עבודה בגובה

 

 

 חשיבות נושא הבטיחות בעבודה בגובה

 

 חשיבות נושא הבטיחות הוא נושא שאין להתפשר עליו בכל מקום אך בעיקר במקום העבודה, זאת כיוון שבמקום העבודה מערכות של חשמל, מכונות, שימוש בחומרים או חשיפה לסביבת עבודה מורכבת הם גדולות הרבה יותר מאשר בסביבה הביתית. על המעסיק לפעול על פי חוק ולתת לכל עובד את ההגנה הנדרשת, העובדים צריכים בנוסף לקבל מידע רב ומקיף בנושא הבטיחות, חשוב הארגון והמעסיק צריך לשמור על שלום העובדים, בייחוד כאשר מדובר במקומות עבודה כמו אתרי בנייה או במקומות בהם נדרשת הדרכת עבודה בגובה, אנו מכירים למשל את עבודת עובדי חברת החשמל שמבצעים תיקונים בגובה או את עובדי הניקיון שמנקים חלונות מגובה רב באמצעות סנפלינג, חשוב יהיה להקפיד על נושא בטיחות העובדים כי זה אומר להציל חיי אדם, זו החובה הראשונית שמחייבת כל מעסיק כלפי עובדיו.

 

 

בטיחות גובה ברמה מקצועית

 

על כל מקום עבודה לתת הדרכות לעובד, לרענן את הנהלים, וכך לשמור על רמה בטיחותית ומקצועית גבוהה, ואיכות ההדרכה בנושא הבטיחות צריכה להיות מקצועית ועל פי חוק. בנושאי הדרכת עבודה בגובה למשל יש לבדוק את עמידות המתקן או כאשר מדובר בקשר של העובד לחבל, לבדוק את נושא העמידות של החבל מפני החלקה או נפילה.

 

 

להעסיק ממונה בטיחות להדרכות בגובה

 

מקומות עבודה רבים כוללים עבודה שהיא מסוכנת יותר, הן מבחינה פיזית והן מבחינת חשיפה למכונות ולחומרים, מקומות שכוללים שימוש למשל במעבדות, הפעלה של מכונות עם חומרים מסוכנים שדורשות מיגון על העיניים או האוזניים וכיוצא באלו, לכן חשוב להקפיד על ממונה בטיחות שמספק שירותים של הדרכה והגנה לעובדים, ממונה הבטיחות יהיה אחראי על משימות רבות כמו לכתוב את נהלי הבטיחות ואת ההוראות, לוודא כי העובדים מפעילים אותם, להנחות את הצוותים ואת העובדים, להכין מערכות חירום, להדריך בנושאי בטיחות חשמל או אש, לתרגל מצבי חירום שונים, להכיר את התחום המשפטי ומה אומר החוק, יבדוק כי ברשותו כל האישורים החוקיים ועוד, אלו כאמור נושאים חשובים שרק איש בטיחות שעבר הכשרה מתאימה על פי חוק יוכל להוציא לפועל. המטרה היא בסופו של דבר חשובה מאד והיא להציל חיי אדם או למנוע מצבי פציעות ונזק לרכוש- כי באופן מצער תאונות קורות מסיבות מאד מיותרות שאפשר היה למנוע אותן, והן התרחשו גם בגלל אי רענון נהלים וגם בגלל אדישות מקצועית מיותרת למה שקובע החוק.

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש