הדרכת כיבוי אש

 

 

 הדרכות כיבוי למנוע נזקי אש

 

 זה חשוב מאד לקבל בכל מקום עבודה כל הדרכה שהיא בנושא של בטיחות באש, ובוודאי יש לקבל זאת בצורה מסודרת ומוקפדת, לכן על פי חוק רק איש מקצוע הממונה לנושא הבטיחות צריך לרענן את הנהלים בכל תקופה, ולהסביר לעובדים בהדרכה מסודרת את נהלי הבטיחות במקום, זאת כמובן כדי להקפיד על ההגנה, למנוע נזקים או מצבים מסוכנים, ובוודאי זה חשוב למפעלים ולארגונים גדולים שעוסקים בנושאי תעשייה והעבודה בהם כוללת שימוש במכונות ובקרבה למערכות חשמל גדולות או לחומרים רעילים ודליקים.

 

 

למנוע סכנות עם הדרכות כיבוי רש

 

מצבים של אש, שריפה שפרצה או עשן עלולים לקרות כמעט בכל מקום והם נחשבים לבעיית בטיחות גדולה ביותר, זה לא נחשב למסוכן רק בתעשייה אלא גם במקום רגיל כמו הבית. נזקים לדירות, בתים או ארגונים וכן נזקים חלילה בנפש ולא רק ברכוש יכולים להיות עצומים ולעיתים בלתי הפיכים. 

חשוב בכל עת למנוע מצבים של סכנות, למשל עשן השריפה הוא עשן רעיל ביותר ורוב הנפגעים במקרים של שריפות הם נפגעים כתוצאה משאיפת עשן, לכן באחריות כל מעסיק כלפי העובדים שלו תחייב אותו להעביר הדרכת בטיחות מפני אש לעובדים, על פי חוק יש לעשות זאת אחת לשנה ולתרגל את כל העובדים בכללי ההתמודדות עם שריפה במידה ותפרוץ. הדרכת בטיחות אש צריכה לתת את המענה המקצועי גם לסיכוני האש, וגם ללמד את העובדים איך למנוע שריפות ואיך להתמודד עם שריפות בשעת חירום.

 

 

להכיר את הגורמים בכיבוי אש

 

במהלך התדריך שניתן לעובדים יש לשים את הדגש על כמה נושאים- כמו לתת מידע כללי על נושא של תאונות העבודה בארץ, לתת את מושגי היסוד הקיימים בנושאי בטיחות, מדוע התרחשו תאונות עבודה כתוצאה מסיכונים ומפגעים וכיצד ניתן למנוע אותן. כיצד להתמודד עם מצבים של פריצת שריפה, מהו בעצם האש מהם הגורמים שיוצרים שריפות ומה שיטות הכיבוי הקיימות והאפקטיביות, מהם הגורמים העלולים להוביל להצתה של אש ושריפה, אלו סוגים של דליקות ישנם מה קורה בשעה של חום ועשן שמתפזרים בחלל האוויר, וכיצד יש להתנהג בזמן של שריפה, אלו שיטות כיבוי קיימות כמו הבידוד, הקירור ואלו תרגילי כיבוי יש לבצע באמצעות המטף בשעת חירום, כיצד להתמודד עם מצבי חירום כיצד לפנות אנשים במהירות, מה לעשות עם מערכת החשמל וכיוצא באלו, אנו רואים כי מדובר בנושאים חשובים שיכולים להציל חיי אדם.

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש