הדרכת גובה

 

 

 להקפיד על נושא הבטיחות בגובה

 

 תחום הבטיחות אינו נתון לפשרות בעיקר במקומות העבודה, חשוב תמיד להיות עם היד על הדופק בנושא זה כדי לתת לכל עובד את מלוא ההגנה, העובד צריך לקבל את כל המידע ואת כל התקנות בנושא הבטיחות כולל הדרכת גובה, חשוב לקבל הדרכה מקצועית שתסייע לארגון לשמור על שלום העובדים שלה, בייחוד באתרי בנייה ובקומות בהם עובדים מגובה רב, למשל עובדי חברת החשמל שמבצעים תיקונים בגובה רב או עובדי ניקיון שמנקים חלונות באמצעות סנפלינג מבניינים, חשוב להפעיל מדריך חיצוני שיהיה אחראי על בקרת הבטיחות, להקפיד על נושא בטיחות העובדים זה אומר להגן עליהם ולהציל חיי אדם, זו הסכות הבסיסית של כל עובד והחובה הראשונית שכל מעסיק צריך לתת.

 

 

לשמור על רמה מקצועית גבוהה עם הדרכות

 

חשוב לקבל הדרכת גובה מזמן לזמן כך שגם אפשר יהיה לרענן את הנהלים, וגם לקבל לשמור על רמה מקצועית גבוהה, האיכות של ההדרכה בנושא הבטיחות צריכה להיות ללא פשרות. חשוב למשל במיוחד בנושאי גובה לבדוק את עמידות המתקנים, את ההגנה ההיקפית למקרים של מעידה, וכאשר מדובר בקשר של העובד לחבל צריך לבדוק את נושא עמידות החבל מפני קרעים, החלקה או נפילה. 

 

להקפיד על ממונה בטיחות להדרכות גובה בעבודה

 

בכל מקום עבודה, בוודאי במקומות בהם העבודה מסוכנת יותר מבחינה פיזית או מבחינת חשיפה למכונות ולחומרים, חשוב להקפיד על ממונה בטיחות שיספק שירותים של הגנה לעובדים, יכתוב את נהלי הבטיחות ואת ההוראות, יפעיל אותם, ינחה את הצוותים ואת העובדים, יכין מערכת חירום, ידריך בנושאי בטיחות של חשמל או אש, יתרגל מצבי חירום שונים, יבדוק את מערכות החירום וההגנה במקומות העבודה, את פתחי החירום, את עמידות המבנים לכל נזק בטיחותי, יקפיד על הבטיחות באירועים המוניים, יבדוק את נושא השימוש ברעלים, יכיר את התחום המשפטי ואת החוק, יבדוק את כל האישורים, יכין מערכות של בדיקה ופיקוח לגבי תקינות החשמל למשל, אלו נושאים חשובים שרק צוות בטיחות מקצועי שעבר הכשרה על פי חוק במשרד התמ"ת יכול להוציא לפועל. המטרה היא לצמצם תאונות עבודה, למנוע נזקים לנפש או לרכוש ולפעול כמובן על פי הנדרש בחוק. לכן חשוב על פי החוק להכשיר את העובדים למצבים של שמירה על הבטיחות שלהם תוך כדי מסירת כל הידע בנושא, כי תאונות קורות גם בגלל אי רענון של נהלים וגם בגלל אדישות של מנהלים למה שקובע החוק.

 

הדרכת גובה רמה בטיחותית מקצועית גבוהה

 

בכל מקום עבודה חשוב לקבל הדרכות בנושאי בטיחות מזמן לזמן כך שגם אפשר יהיה לרענן את הנהלים, וגם לקבל לשמור על רמה מקצועית גבוהה, ולמעשה כך מחייב החוק. האיכות של ההדרכה בנושא הבטיחות צריכה להיות ברמה גבוהה מאד ו ללא פשרות. חשוב למשל במיוחד בנושאי גובה לבדוק את עמידות המתקנים, את ההגנה למקרים של מעידה, וכאשר מדובר בעובד הקשור לחבל צריך לבדוק את נושא עמידות החבל מפני קרעים או נפילה.

 

הדרכת הגובה למנות ממונה בטיחות

 

לכן בכל מקום עבודה, ובוודאי במקומות בהם העבודה היא הרבה יותר מסוכנת מבחינת התנאים הקיימים- כמו מבחינה פיזית או מבחינת חשיפה למכונות ולחומרים, חשוב להקפיד על ממונה בטיחות שיספק את המידע ואת השירותים של הגנה לעובדים, יכתוב את נהלי הבטיחות ואת ההוראות, יפעיל אותם, יפעל במגוון של נושאים כמו ינחה את הצוותים ואת העובדים, יכין מערכת חירום, ידריך בנושאי בטיחות של חשמל או אש, יתרגל מצבי חירום, יבדוק את מערכות החירום, את פתחי החירום, ולמעשה יקפיד על כל נושא כמו לבדוק את עמידות המבנים לכל נזק בטיחותי, יקפיד על הבטיחות באירועים המוניים, יבדוק את נושא השימוש ברעלים, יכיר את התחום המשפטי ואת החוק, יבדוק את כל האישורים, יכין מערכות של בדיקה ופיקוח לגבי תקינות החשמל למשל, אלו נושאים חשובים שרק צוות בטיחות מקצועי יכול להוציא לפועל. המטרה היא כמובן חשובה ביותר והיא לצמצם תאונות עבודה ולמעשה שלא יתרחשו כלל, למנוע נזקים לנפש או לרכוש ולפעול כמובן על פי הנדרש בחוק. לכן חשוב על פי החוק להכשיר את העובדים למצבים של שמירה על הבטיחות שלהם תוך כדי מסירת כל הידע בנושא, כי תאונות קורות גם בגלל חוסר רענון של נהלים.   

 

בהדרכת גובה נושא הבטיחות הוא חשוב

 

תחום הבטיחות הוא חשוב ומציל חיי אדם, ואין כאן מקום לפשרות כיוון שאז זו תהיה עבירה על החוק. בעיקר במקומות עבודה, חשוב תמיד לתת לכל עובד את מלוא ההגנה, העובד צריך לקבל את כל המידע ואת כל התקנות בנושא הבטיחות, חשוב גם לקבל הדרכה מקצועית שתסייע לארגון לשמור על שלום העובדים, בייחוד באתרים מסוכנים כמו אתרי בנייה ובמקומות בהם עובדים מגובה ומטפסים לגובה מסוכן, חשוב יהיה תמיד להפעיל מדריך שיהיה אחראי על בקרת הבטיחות, כי להקפיד על נושא בטיחות העובדים זה אומר להגן עליהם ולהציל חיים.

 

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש