הדרכת בטיחות לעובדים

 

 הדרכות - לשמור על חיי אדם

 

 כאשר מדובר בהדרכת בטיחות לעובדים מדובר בדרך היחידה של המעסיק לפעול על פי חוק ולשמור על חיי העובדים שלו, ולדאוג לבטיחותם. נושאים של בטיחות הם הדבר הראשוני והבסיסי כדי למנוע  תאונות עבודה, זה מונע גם מחלות במקצוע או נזקים כלכליים שונים, זה חשוב ביותר בכל שלב לתקינות העבודה וכן לשיפור תדמית מקום העבודה הן בעיני העובדים, שיודעים כי קיבלו את ההדרכה והם בידיים טובות, והן בעיני לקוחות החברה שיודעים שהם נמצאים במקום בטוח ומקצועי

 

להכיר את החוק עם הדרכות בטיחות לעובדים

 

על פי הכתוב בחוק המעסיק חייב לבצע הדרכות של בטיחות לעובדים, אך בראש ובראשונה החובה העיקרית היא חובה מוסרית. כלומר להפגין את האכפתיות כלפי העובדים כאשר על המעסיק מוטלת אחריות ליצור סביבת עבודה נאותה, בטוחה ולדאוג לשלום העובדים שלו, המעסיק חייב להגן עליהם מפני סכנות פיזיות, בטיחותיות או מפני סכנות תברואתיות שונות.

 

מגוון של נושאי בטיחות לעובדים

 

נושאי הדרכת בטיחות לעובדים יכולים לכלול את הנושאים הבאים והמגוונים : להכיר את מושגי יסוד בבטיחות, מהי מתן בטיחות לעובדים, מהי תאונת עבודה, מהי מחלת מקצוע, סיכון ומפגעים שעלולים להיות במקומות עבודה ועוד, על המעסיק לספק הדרכות מקצועיות שינתנו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים לנושא כמו: הדרכות בטיחות בנושא אש, בטיחות בחשמל, הציוד המגן האישי, כיצד לשמור על בטיחות בסביבת העבודה, לתת הדרכות בטיחות לעובדים לגבי עבודה עם חומרים מסוכנים, להזכיר את נושא הבטיחות במחסנים, במטבח, במעבדה, להכשיר ולתרגל את צוות העובדים למצבי חירום שונים, לתת הדרכות נוספות בהתאם לדרישות ובהתאם למה שקורה בשטח.  באופן מצער ביותר נתוני הסטטיסטיקה הם עגומים, ואפשר לשנות אותם עם הקפדה על הכללים, הנתונים מראים כי סיבה עיקרית להתרחשות של תאונות עבודה זה רק חוסר ידע וחוסר הקפדה על כללי הזהירות. חשוב להעביר הדרכה מקצועית על ידי צוות מדריכים מקצועיים בנושא של בטיחות ואיכות הסביבה, שתעניק לעובדים ידע רב בנושא הבטיחות. ההדרכות צריכות להיות מועברות בצורה אפקטיבית ובליווי של תמונות, סרטונים וכן תוך הצגה של דוגמאות אקטואליות. אסור להיכנס לאדישות בנושא לא רק מפני שזו עבירה בולטת על החוק, אלא כי הדרכות אלו ברגע האמת הן עשויות להציל חיים, להגן על חיי אדם בשעות חירום, למנוע נזקים כלכליים וכן למנוע מצבים של מפחי נפש ותביעות נזיקין כנגד המעסיק או החברה. 

 

הדרכת בטיחות לעובדים לפעול על פי החוק

 

על פי החוק מעסיק חייב לבצע הדרכות של בטיחות לעובדים, ובראש ובראשונה חובה עיקרית היא החובה המוסרית. כלומר להפגין אכפתיות כלפי העובדים כאשר על המעסיק מוטלת אחריות ליצור סביבת עבודה בטוחה ולדאוג לשלום העובדים שלו, המעסיק חייב להגן עליהם מפני כל סכנה אפשרית כמו סכנות פיזיות, בטיחותיות וכדומה.

 

הדרכה לעובדים במגוון נושאים בתחום הבטיחות

 

נושאים של הדרכה בתחום הבטיחות לעובדים יכולים לכלול את הנושאים הבאים כגון : הכרת מושגי יסוד בבטיחות, מהי בטיחות לעובדים, הגדרת תאונת עבודה, מחלת מקצוע, סיכון או מפגעים שעלולים לצוץ במקומות עבודה ועוד, לכן בכל רגע על המעסיק לספק הדרכות מקצועיות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים לנושא כגון הדרכות בטיחות בנושא אש, בחשמל, להכיר הציוד המגן האישי, כיצד לשמור על סביבת עבודה בטוחה, כיצד לערוך שימוש בטוח עם חומרים מסוכנים, נושא הבטיחות במחסנים ובכל סביבה בעצם אם זה במטבח או במעבדה, להכשיר ועד לנושאי בטיחות כמו לתרגל את צוות העובדים למצבי חירום שונים, לתת הדרכות נוספות בהתאם למה שקורה בשטח.  באופן מצער נתוני הסטטיסטיקה בנושא דורשים עדיין הקפדה כי הסיבה העיקרית להתרחשות של תאונות עבודה הוא בעיקר חוסר ידע וחוסר הקפדה על כללי הזהירות. לכן חשוב להעביר הדרכה מקצועית על ידי צוות מדריכים מקצועיים בנושא של בטיחות וכן בנושא איכות הסביבה, כל זאת כדי להעניק לעובדים ידע רב בנושאים אלו. ההדרכות צריכות להיות מועברות בצורה כמה שיותר יעילה ובליווי של תמונות, סרטונים וכן תוך הצגה של דוגמאות. זאת על מנת שהעובדים יפנימו את המסרים היטב, כיוון שהדרכות אלו ברגע האמת עשויות להציל חיים, להגן על חיי אדם בשעות חירום, למנוע נזקים כלכליים וכן למנוע מצבים של מפחי נפש או מצבים של תביעות נזיקין כנגד החברה.

 

הדרכות בטיחות לעובדים כדי לשמור על חיי אדם

 

לכן כאשר מדובר בהדרכות בטיחות לעובדים מדובר בדרך היחידה של המעסיק לפעול על פי חוק וכך למעשה לשמור על חיי העובדים שלו, ולדאוג לבטיחותם. נושאים של בטיחות הם הדבר הראשוני והבסיסי כדי למנוע מצבים מצערים של תאונות עבודה, זה מונע גם אפשרות לחלות במחלות במקצוע או ליצור נזקים כלכליים שונים, ולכן זה חשוב ביותר בכל שלב לתקינות העבודה וכן לשיפור תדמית מקום העבודה גם בעיני העובדים, שיודעים כי קיבלו את ההדרכה, וגם החברה יודעת שהיא יצרה מקום בטוח.

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש