הדרכות בטיחות

 

 

 להקפיד על הפיקוח עם הדרכת בטיחות

 

 בתקופה האחרונה אנו שומעים יותר ויותר בצורה מצערת על מקרים רבים של תאונות במקום העבודה, בעיקר שומעים בכלי התקשורת על מקרים של תאונות שקורות כיוון שאין מקפידים מספיק על פיקוח כללי הבטיחות, אלו כללים שיש בהם הדרכה רבה שיש לדעת אותה היטב ולעבור עליה, אולם במקומות רבים ובעיקר בעבודות בתנאי שטח כמו אתרי הבניה לא מספיק מקפידים על כללי בטיחות חשובים אלו. במקרים רבים באופן מצער אנו שומעים על תאונות המסתיימות במוות מיותר של עובדים או פועלים בתפקידים שונים. הפיקוח שכאמור צריך להיות חשוב לפני כל תחילת עבודה, אינו תמיד מתבצע. בעוד חשוב יותר שעבודות ימשיכו במרץ ובקצב מואץ על פי כל הכללים, אמצעי הבטיחות מצד שני שיש להקפיד עליהם אינם מתקיימים בפועל ומסכנים את העובדים.
 

 

הדרכות עובדים למנוע תאונות בטיחות נוספות

 

כדי למנוע מקרים נוספים של תאונות במקומות עבודה חשוב להקפיד בנוסף להדרכות בטיחות גם על כללי בטיחות מחמירים, אלו כללים שנכתבים ומפוקחים בצורה מסודרת ועל פי חוק, אולם בשטח נדמה כי כל מנהל עושה כרצונו. כללים אלו דורשים גם פיקוח חיצוני, אולם בפועל כתוצאה מרצון לסיים את העבודה ובמקרים נפוצים באתרי בנייה – לסיים את המבנה במהירות, אין מקפידים על הכללים הנוקשים בפועל, ואין איש המופקד על הנושא שיעיר לעובדים בכל עת במידה ואין הם מקפידים על הכללים.

 

לשמור על כללי הדרכות הבטיחות בעבודה

 

במקרים רבים תאונות העבודה בשנים האחרונות התרחשו עקב נפילות ועובדים שלא הקפידו על הכללים או לא נדרשו על ידי המעסיקים לדעת מה הם כללי הבטיחות שילמו באופן מצער בחייהם. כאשר שוהים למשל בתנאי גובה, ללא אמצעי הגנה, עלולים לקרות תאונות עקב נפילה מגובה. אם בעבר הקפידו הרבה יותר לשמור על כללי בטיחות ולבצע הדרכות בטיחות, זאת גם כיוון שהיה פיקוח מקצועי תמידי על ידי אנשי מקצוע במקום שאחראים לנושא הבטיחות בעבודה, וכך אחוזי תאונות או פציעות במקומות עבודה ובעיקר באתרי שטח ובאתרי בניה כמעט ולא התרחשו, או היו מאד מזעריים, אולם כיום חלה עלייה באחוזי התאונות וזו תופעה מדאיגה. חלה התרופפות משמעותית ומצערת בנושא חשוב זה שיש לה השפעה מיידית על איכות העבודה, על תנאי העבודה וכן על אחוז הנפגעים מקרב העובדים. אולם יש לזכור כי תאונות העבודה אינם מתרחשים רק במקומות עבודה פיזיים כמו אתרי הבניה, אלא למעשה יכולים להתרחש בכל מקום, גם בבית ולמעשה בכל מצב קיים. 

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש