הדרכות בטיחות בעבודה

 

הדרכת עובד - להציל חיי אדם


הדרכות בטיחות יכולות למעשה להציל חיי אדם, ובמקרים רבים מנהלים לא מבינים עד כמה ההדרכות האלו חשובות, צריך לזכור שמדובר על כך שהמעסיק צריך לפעול על פי החוק ולשמור על חיי העובדים שלו, למנוע מהם כל מצב של סכנה מיותרת ולדאוג לבטיחותם. נושאי בטיחות הם כידוע דבר ראשוני ובסיסי שיש לקיים בכדי למנוע תאונות עתידיות במקום העבודה, זה חשוב כי זה יוצר את תקינות העבודה. העובדים יודעים כי קיבלו את ההדרכה והם מוגנים ובידיים טובות, ולקוחות החברה יודעים שהם נמצאים במקום מקצועי.

 

הדרכות עובדים בטיחות בעבודה - לפעול על פי החוקים

 

על פי חוקי הבטיחות המפורטים שנחקקו כבר בשנת 1995 על המעסיק לבצע הדרכות שקשורות לנושא הבטיחות לעובד, בראש ובראשונה זו חובה מוסרית. זה מראה אכפתיות כלפי העובד ועל המעסיק ליצור סביבת עבודה נאותה, בטוחה וכן לדאוג בכל שלב לשלום העובדים שלו, לכן כאשר המעסיק חייב להגן על עובדיו מפני סכנות בטיחותיות, הוא חייב לתת להם את מלוא ההגנה וכן את מלוא ההדרכה.

 

להקפיד על מגוון נושאי בטיחות בעבודה

 

חשוב להקפיד על מגוון של נושאים בתחום ההדרכה, שיקיפו בצורה הטובה ביותר את נושא הבטיחות ויתנו לעובד את כל המידע הנדרש, נושאים כמו מהם מושגי היסוד בבטיחות, מהו מצב של  תאונת עבודה, מחלת מקצוע, מהו הסיכון או המפגעים שעלולים להיות קיימים במקומות העבודה ועוד, חשוב לספק לעובדים הדרכות בטיחות בעבודה מקצועיות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. ההדרכות צריכות להקיף את הנושאים החשובים בהאים: בטיחות בנושא אש, בחשמל, מהו הציוד המגן האישי, כיצד לשמור על הבטיחות בסביבת העבודה, כיצד לעבוד עם חומרים מסוכנים, כללי הבטיחות במחסנים, במטבח, או במעבדה, לתרגל למצבי חירום שונים וכיוצא באלו. נתוני הסטטיסטיקה אינם מעודדים, ולכן אפשר לשנות אותם, כי סיבה עיקרית להתרחשות של תאונות עבודה זה רק חוסר הידע וחוסר ההקפדה על כללי זהירות. לכן חשוב להעביר ולרענן מדי תקופה באמצעות הדרכה מקצועית את נושא הבטיחות ואיכות הסביבה, זה יעניק לעובד ידע רב בנושא הבטיחות. ההדרכות צריכות להיות בליווי של תמונות או סרטונים ולהציג דוגמאות אקטואליות. למנהלי עבודה אסור להיכנס לאדישות בנושא לא רק מפני שזו עבירה על החוק, אלא כי הדרכות בטיחות בעבודה עשויות להציל חיים, להגן בשעות חירום, למנוע נזק כלכלי וכן למנוע מפחי נפש  או תביעות של נזיקין כנגד המעסיק, החברה או הארגון.

 

 

 

אלדין בטיחות וסביבה

השאר פרטים לקבלת התאמה מושלמת לעסק

 

דוא"ל: isaac@matkinim.org‬

רחוב ספיר 4, ראשון לציון​

טלפון: 0503755944

השאר פרטים

לקבלת התאמה מושלמת לעסק​​

שליחה

שם:

*שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:​

*שדה חובה

אימייל:

*שדה חובה

אלדין בטיחות וסביבה
הדרכת כיבוי אש